Bogaty i owocny w medale weekend naszych zawodników – 28-29.10.2017 r.

W niedzielę 29 października odbyły się ostatnie zawody seniorek i seniorów Puchar Polski. Turniej rozegrano w Warszawie Wesoła w Starej Miłosnej w hali sportowej na ul. Klimatycznej. Były to jednocześnie ostatnie eliminacje do Kadry Narodowej na 2018 r. W kategorii wagowej bardzo dobrze zaprezentował się nasz zawodnik Igor Dzierżanowski startujący w wadze do 100 kg. W finale Igor pokonał aktualnego wicemistrza Polski Oleksego Łysenko z AZS AWF Warszawa przez skuteczną dźwignię. W drodze do finału też wygrywał w bardzo przekonywujący sposób przez ippon. W kategorii wagowej do 70 kg nasz juniorka Justyna Śliwa zdobyła srebrny medal.

W sobotę w dzielnicy Warszawa Ursus rozegrano ostatnią edycję zawodów z cyklu “Internatinal Judo League” dla dzieci i młodzików. W grupie dzieci Julia Papaj wygrała zawody w kategorii wagowej do 31 kg, a Jerzy Majonek (-42 kg) i Maciej Wardziak (-33 kg) zdobyli srebrne medale. Brązowy medal w wadze do 40 kg wywalczyła Ada Wisławska.

W grupie wiekowej U 15 czyli młodzicy w wadze do 55 kg pierwsze miejsce zajął Tadeusz Majonek, a trzecie Jakub Małolepszy.

Też w sobotę w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci  “Jigoro Kano Cup”, Aleksander Kowalczyk w kategorii wagowej do 42 kg nie dał szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie walki przez ippon.