Mistrzostwa Polski Judo Kata 2018

W niedzielę 9 grudnia w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski w Judo Kata. Zawody polegają na demonstracji technik judo w różnych formach, także jako samoobrona. Techniki demonstrowane są w pozycji stojącej (rzuty) oraz leżąc (trzymania, dźwignie i duszenia). Nasza drużyna wypadła doskonale zdobywając złoty medal w Nage No Kata – rzuty, (Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk). Zespół ten niedawno na Mistrzostwach Świata zajął 7 lokatę. W grupie U 16 Nage No Kata Jakub Małolepszy i Tomasz Jaskuła też sięgnęli po złoty medal. W konkurencji Ju No Kata techniki obronne para Maciej Pudłowski i Piotr Zaborowski byli najlepsi. W demonstracji technik parterowych Katame No Kata para Pudłowski, Krawczyk zdobyła srebrny medal. W grupie wiekowej U 21 w Nage No Kata Michał Wysocki z Anitą zdobyli srebro. Ten sam kolor medalu w grupie wiekowej U 16 zdobyli najmłodsi uczestnicy Mistrzostw Polski Aleks Kowalczyk i Adrianna Wisławska – oboje mają po 12 lat, ale przygotowanie techniczne do pozazdroszczenia. Reasumując drużyna UKJ „ASzWoj Warszawa” wzbogaciła się o 3 złote i 3 srebrne medale w tej wymagającej kunsztu technicznego dyscyplinie judo. Trenerem bezpośrednio przygotowującym zawodników jest Maciej Pudłowski. W turnieju wystartowała rekordowa liczba 30 zespołów z całej Polski. Gratulacje dla zawodników i trenera.

Rozegrano także Puchar Polski dzieci w Kata. Najlepsza okazała się nasza para Julia Papaj i Wojciech Ferenc. Gratulacje!