Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Elbląg – 13-15.05.2016

W województwie Warmińsko-Mazurskim rozegrała się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Zawody są te są rozgrywane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W Elblągu w dniach 13-15 maja odbyły się finały w judo. Wystartowało 340 zawodniczek i zawodników w wieku 15-17 lat (roczniki 2001-1999).

Bardzo dobrze spisał się Maciej Rombel z naszego Klubu zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 46 kg.
Poza Maćkiem dobrze też walczyli:
Piotr Zaborowski – 5 miejsce (waga – 50 kg), Julia Zaborowska – 7 miejsce (waga -48 kg) oraz Anita Krawczyk, Konrad Piotrowski i Albert Sowa, którzy zdobyli 9 miejsca w swoich kategoriach wagowych.

W klasyfikacji klubowej mężczyzn gdzie w finale rywalizowało 56 klubów UKJ “AON Warszawa” uplasował sie na 7 pozycji.
Trenerem rembertowskich judoków jest mgr Cezary Majewski.

Poza tym z Warszawy złote medale zdobyli: Julia Świątkiewicz w wadze ciężkiej (Uczniowski Klub Judo “Lemur” Warszawa – trener Mariusz Rowicki), i Sebastian Ołdak w kategorii wagowej do 90 kg (AZS AWF Warszawa – trener Jacek Biernat). Srebrny medal zdobyła Agata Pawłowska w kategorii wagowej do 48 kg (Uczniowski Klub Judo “Ryś” Warszawa – trener Cezary Borzęcki), brązowe medale wywalczyli: Maria Bączek w wadze do 70 kg (WKS Gwardia Warszawa – trener Mirosław Błachnio) oraz Kowalski Marcin (UKJ “Lemur” – trener Mariusz Rowicki). W Klasyfikacji wojewódzkiej Mazowsze w rywalizacji dziewcząt zajęło 2 miejsce, a chłopców 3.