Otwarty Puchar Polski Juniorów – Bydgoszcz – 5.03.2016

Sobota 5 marca to także pierwszy start naszych młodych juniorów (w tym roku przeszli z grupy juniorów młodszych) w Otwartym Pucharze Polski w Bydgoszczy. Na starcie stanęła cała czołówka krajowych zawodniczek i zawodników oraz kliku zawodników z Ukrainy. Najlepiej z naszych wypadła Justyna Śliwa wygrywając kategorię wagową do 70 kg. Justyna pokonała przez ippon: Kasandrę Hanelt z AZS Bydgoszcz, Jankowiak Zuzannę z MKS Juvenia Wrocław, Karolinę Miller z AZS Gdańsk i w finale Alicję Lewandowską z AZS Gliwice. Nieźle zaprezentował się też Michał Rombel w kategorii wagowej do 81 kg zajmując 5 miejsce. Drugi z naszych reprezentantów Michał Jackiewicz (Mistrz Polski juniorów w wadze do 81 kg) startując po raz pierwszy w nowej kategorii wagowej do 90 kg wygrał pierwszą walkę przez ippon z Tomaszem Drzewieckim z UKS “3” Piła. Niestety przy rzucie uchimata odnowiła mu się stara kontuzja pleców i musiał się wycofać z zawodów. Zawodnicy trenują w Uczniowskim Klubie Judo “AON Warszawa”. Klub jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.