Podsumowanie sportowe 2017 roku

We wtorek 19 grudnia odbyło się spotkanie klubowe w kręgielni Ośrodka  Sportu i Rekreacji “Saska”. Na spotkaniu zostało przedstawione przez prezesa Cezarego Majewskiego, podsumowanie wyników osiągniętych przez zawodników w 2017 r. Przedstawiono także wyniki rankingu klubowego za mijający rok. Po krótkim wystąpieniu prezesa uczestnicy spotkania grali w kręgla i spożywali poczęstunek w postaci pizzy.

Podsumowanie sportowe roku 2017 r.
W 2017 r. Klub nasz zdobył 65 pkt poprawiając swoje miejsce w klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego. W zeszłym roku udało nam się zdobyć tylko 38 pkt, a więc progres jest duży. Ta ilość punktów dała nam drugie miejsce w województwie mazowieckim i Warszawie. W klasyfikacji WOM także uplasowaliśmy się na drugim miejscu zdobywając 84 pkt.
Na wynik drużyny zapracowali wszyscy medaliści Mistrzostw Polski, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i WOM.

Zawodnicy nasi startowali 6 razy w Mistrzostwach Polski we wszystkich grupach wiekowych i 12 razy w rangowych Pucharach Polski. Łącznie w Mistrzostwach Polski zdobyliśmy 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. W zawodach o Puchar Polski nasi wygrywali 8 razy.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży złoty medal zdobył Albert Sowa w kategorii wagowej +90 kg. Na tych samych zawodach Maciej Rombel był drugi, Oskar Płochocki siódmy. Zapunktowali też na 9 miejscach Piotr Zaborowski i Michał Wysocki. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 1 miejsce, a punktowej 3.

Na mistrzostwach Polski Młodzieży Jan Jackiewicz zdobył 3 miejsce. Brązowe medale wywalczyli także na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek Justyna Śliwa i Michał Jackiewicz.

W Mistrzostwach Polski Młodzików złoto dla Jakuba Małolepszego. Tytuł zdobył w sposób nie kwestionujący jego supremacji w wadze 50 kg. Wcześniej na Warsaw Judo Open też wygrał zawody zdecydowanie, pokonując wielu dobrych zawodników z zagranicy.

Mistrzostwa Polski seniorskie w tym roku tylko z medalami z zawodów w Kata. Złoto dla Macka Pudłowskiego i Anity w Nage No Kata, srebro w Katame No Kata i srebro Maćka z Justyną Śliwą w Kodokan Goshin Jutsu.

Na Mistrzostwach Polski seniorów Justyna i Igor Dzierżanowski zajęli piąte miejsca. Lepiej powodziło się Igorowi na zawodach o Puchar Polski gdzie zdobył raz 1 miejsce i dwa razy 3 w nowej wadze do 100 kg. Justyna plasowała się 3 razy na 3 miejscu.

W zawodach o Puchar Polski juniorów młodszych nasi zawodnicy pokazywali się z jak najlepszej strony. Maciej Rombel wygrywał czterokrotnie. Tadek Majonek i Piotr Zaborowski wygrywali po dwa razy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 3 medale złoto Jakuba i Adama Małolepszych i brązowy medal Tadeusza Majonka. Punkty z tej imprezy zaliczają się od punktacji ogólnopolskiej systemu młodzieżowego.

W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (grupy wiekowe od dzieci do juniorów włącznie) nasi zawodnicy zdobyli 13 medali – 4 złote dwa srebrne i 7 brązowych.
Złoci medaliści: Michał Jackiewicz, Albert Sowa, Maciej Rombel i Adam
Małolepszy. Srebrni: Anita Krawczyk i Maciej Wardziak. Brązowi medaliści: Justyna Śliwa, Wiktoria Rochalska, Adrianna Wisławska, Piotr Zaborowski, Tomek Witkowski, Jerzy Majonek, Konrad Piotrowski.

Nasi najmłodsi nie byli gorsi i też startowali z sukcesami w tym roku. Brali udział w Fanny Judo, Mistrzostwach Warszawy Dzieci, Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego, Legia Cup „Chojrak” Cup, Żoliborz Cup, VII Grand Prix “Kokoro” Łódź, Puchar Judo im Grzegorza Malika, XXII Turniej Judo Dzieci z okazji święta Narodowego Dnia Niepodległości, Międzynarodowa Liga Judo w Ursusie, w Turnieju Mikołajkowym i zawodach „Kuźnia Młodych Talentów”. W każdych zawodach nasi młodzi adepci zdobywali dużo medali.