Puchar Polski Juniorów 15 września, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 16 września 2018 r.

Bardzo pracowita sobota i niedziela UKJ “ASzWoj Warszawa”. W sobotę juniorzy uczestniczyli w Pucharze Polski Juniorów w Sochaczewie. Było to bardzo dobre przetarcie i sprawdzian aktualnej formy przed Warsaw judo Open i Mistrzostwami Polski seniorów. Maciej Rombel w pierwszym starcie w nowej kategorii wagowej do 55 kg zajął 2 miejsce, Albert Sowa w wadze do 100 kg też uplasował się na drugiej pozycji. Michał Jackiewicz w wadze do 90 kg zdobył brązowy medal. W tym roku wystartowały dosyć mocne drużyny z Azerbejdżanu i Ukrainy. Nie startowała Justyna Śliwa na skutek drobnej kontuzji kolana.

W tym samym dniu nasi zawodnicy specjalizujący się w formach Kata dali pokaz na imprezie: “Sztuki walki i kultura Azji” w Ośrodku Sportu i Rekreacji – Hala “Siennicka” na Pradze-Południe.

Pokaz Kata Anita Krawczyk i Michał Wysocki.

W niedzielę startowaliśmy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które były eliminacjami do Mistrzostw Polski tej grupy wiekowej. Bardzo ładnie zaprezentował się Jakub Małolepszy w wadze do 55 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem (ippon). W finale wykonał w mistrzowski sposób rzut uchi-mata na zawodniku UKJ Lemur Bartoszu Lepianka.

Jakub Małolepszy na pierwszym miejscu podium waga -55 kg.