XIX Warsaw Judo Open 2017 r.

W dniach 30 września i 1 października odbył się na warszawskim Torwarze już po raz 19 Warsaw Judo Open. W zawodach startowała rekordowa liczba judoków ( 1700 !). Zawody rozegrano dla trzech grup wiekowych – juniorów (-21 lat), juniorów młodszych (-18 lat) i młodzików (-15 lat). Najlepszym zawodnikiem w kategorii do 50 kg wśród młodzików został nasz wychowanek Jakub Małolepszy. Do zdobycia złotego medalu Kuba musiał stoczyć 7 walk. W jego kategorii wagowej zgłoszono największą liczbę 81 zawodników.

Do finału wagi – 70 (grupa wiekowa Juniorki) dotarła Justyna Śliwa zdobywając srebrny medal tego prestiżowego turnieju. W tej kategorii wystartowało 28 zawodniczek. W finałowej walce uległa aktualnej Mistrzyni Polski seniorek Elizie Wróblewskiej.

Trzeci medal brązowy wywalczył Piotr Zaborowski w wadze -55 kg (grupa wiekowa juniorzy). To duży sukces Piotra, bo w tej grupie wiekowej to jego pierwszy start w tka mocnych zawodach.

Wielkie gratulacje dla naszych medalistów.

W kategorii wagowej -100 kg w grupie juniorów 5 miejsce zajął Michał Jackiewicz.