7 Igrzyska Frankofońskie

Wczoraj 11 września na VII Igrzyskach Frankofonii Grzegorz Lewiński w kategorii wagowej do 66 kg zdobył brazowy medal.
Grzegorz w drodze po medal w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej przed czasem wygrał z reprezentantem Kamerunu, w walce o finał przegrał przez waza-ari z Francuzem, a o trzecie miejsce przez ippon wygrał z zawodnikiem z Monaco. Jak twierdzi Grzegorz (w sms) z Francuzem sedziowie nie zaliczyli mu dwóch kontr z uchi-mata co najmniej na waza-ari oraz nie ocenili ewidentnego chwytu za nogę na hanso-kumake.
Igrzyska Frankofonii, to jedna z największych wielodyscyplinowych imprez sportowych na Świecie. Dzięki inicjatywie i staraniom, Ministerstwa Sportu i Turystyki po 12 latach nieobecności Polacy biorą udział w tej prestiżowej sportowej imprezie, które odbywają się w dniach 6-15 września br. w Nicei (Francja). Niestety na razie nie posiadamy zdjec z tych zawodów.