Mistrzostwa Polski Judo Kata – 8.11.2020 r. Jaworzno.

W ostatnią niedzielę 8 listopada w Jaworznie nasza eksportowa para Anita Krawczyk i Maciej Pudłowski zdobyli 3 medale w Mistrzostwach Polski Judo Kata. Złota medale w swojej koronnej konkurencji Nage No Kata oraz w Ju No Kata. Brązowy medal w Katame No Kata. Poniżej komentarz trenera Kadry Narodowej Judo Kata Sławomira Smatera.

Dwa złote i jeden brązowy medal – to dorobek Macieja Pudłowskiego i Anity Krawczyk (UKJ ASzWoj Warszawa) w Mistrzostwach Polski w judo kata, które odbyły się w Jaworznie.Para Maciej Pudłowski – Anita Krawczyk zwyciężyła w Nage no Kata (430,5 pkt) i Ju no Kata 331,5 pkt, a brązowy medal wywalczyła w Katame no Kata. W tej konkurencji najlepsi byli Łukasz Proksa i Marek Tarabura (Satori Jaworzno) 413 pkt.W rywalizacji seniorskiej wygrywali również Leszek Piąstka – Anna Jagiełło (AZS Uniwersytet Łódzki) Kodokan Goshin Jutsu 531 pkt oraz Robert Taraszkiewicz – Michał Taraszkiewicz (MKS Pałac Młodzieży Katowice) Kime no Kata 432 pkt.

W kategoriach seniorskich w Jaworznie zwyciężali faworyci. Z czołówki na starcie zabrakło tylko dwóch par. Cieszy duża liczba i wysoki poziom startujących najmłodszych judoków – przyznał Sławomir Smater, trener reprezentacji Biało-Czerwonych i szef Komisji DAN w Polskim Związku Judo.

Selekcjoner kadry narodowej wyróżnił Łukasza Proksę i Marka Taraburę, Leszka Piąstkę i Annę Jagiełło oraz mulimedalistów niedzielnej rywalizacji Macieja Pudłowskiego i Anitę Krawczyk.

Gratulacje od wszystkich członków naszego Klubu.