Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek – 12-13.04.2014 – Kielce

1 miejsce – Jan Jackiewicz + 100 kg – MISTRZ POLSKI

7 miejsce – Martyna Dobrowolska – 63 kg

Gratulacje !!!

poniżej komentarz trenera Cezarego Majewskiego:

W sobotę 12 kwietnia br. startowała reprezentacja UKJ “AON Warszawa” na Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów (do 21 lat) w judo. Klub reprezentowali: w wadze do 63 kg Martyna Dobrowolska (zeszłoroczna mistrzyni Polski w wadze do 57 kg), w wadze do +100 Jan Jackiewicz (zeszłoroczny wicemistrz Polski) i Sebastian Chromiński w wadze do 66 kg. Bardzo dobrze wypadł Jan Jackiewicz wygrywając swoją kategorię wagową. W drodze po tytuł mistrzowski Janek pokonał wszystkich rywali przez ippon: Michała Dudka z SGKS Wybrzeże Gdańsk, Mateusza Chmurskiego z MMKS Wojownik Skierniewice, w półfinale Mateusza Kwiatkowskiego z Gwardii Wrocław brązowego medalistę Mistrzostw Europy juniorów młodszych (2012 r.), a w finale przez piękny rzut uchi-mata Adriana Łosia z UKS Tomita Elbląg.
Niestety zawiodła Martyna Dobrowolska zajmując dopiero 7 miejsce. Przegrała z zawodniczką (Świątkiewicz z AZS UW) z którą niedawno wygrała zdecydowanie na zawodach o Puchar Polski. Słabo zaprezentował się też Sebastian przerywając w pierwszej walce już w 2 minucie walki.
Tydzień temu 5 kwietnia w Rzeszowie na Mistrzostwach Polski Młodzieży (do 23 lat) w judo brązowy medal zdobyła Dominika Gnich, a 7 miejsce Marek Bieleń. Zawodnicy także reprezentują barwy UKJ “AON Warszawa”.
Trenerem zawodników jest mgr Cezary Majewski.
Klub jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.