Mistrzostwa Polski Młodzieży 2020 r.

W sobotę 28 listopada w Józefowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży (kobiety i mężczyźni) w judo.

Zawody były planowane miesiąc wcześniej, ale ze względu na pandemię udało się je rozegrać dopiero teraz. Tej trudnej organizacji turnieju podjął się UKJ Juko Józefów z prezesem Piotrem Głuszykiem na czele. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale i dwa punktowane miejsca. W kategorii wagowej do 90 kg Michał Jackiewicz dotarł do finału osiągając srebrny medal. Przegrał w dogrywce z zawodnikiem UKJ ARCUS Warszawa Sebastianem Ołdakiem, reprezentantem Polski na ostatnich Mistrzostwach Europy w tej grupie wiekowej. Przypomnę, że nie dawno na Mistrzostwach Polski seniorów Michał wygrał z Sebastianem przed czasem wykonując piękny rzut uchi-mata.

W kategorii wagowej do 78 kg Justyna Śliwa zajęła trzecie miejsce. Na punktowanych 7 miejscach uplasowali się nasza Mistrzyni Polski Judo Kata Anita Krawczyk (waga-63 kg) oraz Michał Rombel (waga -100 kg). 

Takie dobre wyniki nasi zawodnicy uzyskali pomimo tego, że od dwóch miesięcy nie mamy swojej bazy treningowej. Z  powodu COVID-19 zamknięte są obiektów sportowe Akademii Sztuki Wojennej, gdzie na co dzień trenujemy. W tej trudnej dla nas sytuacji pomoc uzyskaliśmy od UKS PCS gdzie możemy ćwiczyć, za co serdecznie dziękujemy zarządowi klubu.

Gratuluję dobrego występu i dziękuję za osiągnięte wyniki sportowe. Trener Cezary Majewski.