Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek – Opole – 7-8.10.2016

W miniony weekend (7-8 października) w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. Startowała młodzież urodzona w latach 2003-2002. Do rywalizacji zgłosiło się 343 chłopców i 142 dziewczęta w różnych kategoriach wagowych. Z naszego Uczniowskiego Klubu Judo “AON Warszawa” wystartowało 3 zawodników: Michał Wysocki ( kategoria do 55 kg), Jakub Małolepszy i Tadeusz Majonek (kategoria wagowa do 46 kg).
W drodze do finału Tadeusz Majonek pokonał przez ippon pięciu zawodników. Jakub Małolepszy też zwyciężył pięc razy w tym z faworytem tej wagi Szymonem Szymańskim z Yuko Józefów. W kategorii wagowej Tadzia i Kuby rywalizowało o złoty medal i tytuł Mistrza Polski 47 zawodników.
W walce finałowej okazał się lepszy Tadeusz Majonek zdobywając złoty medal. Ze srebrnego medalu cieszył sie Jakub Małolepszy. Michał Wysocki uplasował sie na 9 miejscu.
W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął 2 miejsce.
Trenerem zawodników jest mgr Cezary Majewski. Szkolenie sportowe zawodników UKJ “AON Warszawa” współfinansuje M. St. Warszawa oraz dzielnica Rembertów.

Na zdjęciach Tadeusz Majonek i Kuba Małolepszy na podium z trenerem Cezarym Majewskim, oraz drużyna Warszawy i Mazowsza – zawodniczki, zawodnicy z trenerami.