Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów 5.10.2018 r

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów zdobyliśmy dwa srebrne medale. W finale wagi do 78 kg Justyna Śliwa uległa reprezentantce Polski Paulinie Kułaga z TDK Trzcianka. W walce finałowej do 100 kg Igor Dzierżanowski przegrał w dogrywce z zeszłorocznym mistrzem Jakubem Wójcikiem z WKS Śląsk Wrocław. W drodze do finału Justyna wszystkie walki wygrała przed regulaminowym czasem z Tyman Darią – Czarni Bytom, Pauliną Przyczyną – AZS AWF Wrocław, Wichan Beatą – Gwardii Łódź i w walce półfinałowej z Gaj Aleksandrą z Czarnych Bytom. Igor Dzierżanowski tak samo jak Justyna w drodze do finału wygrał wszystkie walki przez ippon z Grzegorzem Słabiakiem – Czarni Bytom, Mateuszem Rasztakiem – AZS Uniwersytet Łódź i Oleksim Lysenko z AZS AWF Warszawa.

W czasie uroczystego otwarcia zawodów nastąpiła bardzo miła uroczystość wręczenia nominacji na Mistrzostwa świata w Judo Kata, które odbędą się w Meksyku w dniach 12-14 października. W formie Nage No Kata Polskę reprezentować będą Anita Krawczyk i Maciej Pudłowski.

Zawody odbyły się w Warszawie w gościnnym jak zawsze Ośrodku Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy w Hali Sportowej “Siennicka”.