Puchar Polski Juniorów Młodszych (Bytom) i zawody dzieci w UKJ “Lemur”

Wczoraj w zawodach o Puchar Polski juniorów młodszych – Memoriał Józefa Wisniewskiego
I miejsce w wadze do 66 kg zdobył Wojciech Bukojemski, a II miejsce w wadze do 70 kg Justyna Śliwa. Nie udało się zaistnieć młodszym z naszego Klubu: J. Zaborowskiej, Z. Siejka, M. Jackiewiczowi i P. Zaborowskiemu. W Bytomiu zawodnicy byli z trenerem Rafałem Majewskim.
124

W dzielnicy Białołeka po raz pierwszy zorganizował turneij UKJ “Lemur” (trenerzy Mariusz Rowicki, Mateusz Pacholak). Zawody dosyć sprawnie zorganizowane, choć na taką (rekordową ponad 400 dzieciaków ) ilość startujących i opiekunów (było ich więcej niż startujących) organizatorzy nie byli przygotowani. W niektórych wagach było po 50 rywalizujących. Bardzo dobrze wypadły nasze dzieciaki. W grupie najmłodszej U 8 złoty medal dla Aleksandra Kowalczyka (wszystkie walki przez ippon). W grupie młodszej U 10 – I miejsce zdobył Maciek Wardziak, II miejsce Jerzy Majonek, a III miejsca Dorota Gołebiewska i Dominika Grzeszkiewicz, V miejsce startujaca po raz pierwszy i trenująca od niedawna Ola Legutowska. W grupie tej starował jescze Kuba Dzięciołowski IX miejsce i Ksawery Stolarczyk oraz Kuba Staszczyk.

W grupie U 12 bardzo dobre walki stoczył Tadzio Majonek wygrywając wszystkie walki przez ippon, a miał ich 5, II miejsce zdobył Bartłomiej Wardziak w tej samej wadze (do 36 kg) co Tadzio.Na zwodach dzieci trenerm prowadzącym był Cezary Majewski.

Relacja: Trener Cezary Majewski.