Wspomnienie z Mistrzostw Świata Juniorów – Paryż 22-25 październik 2009 r.

9 lat temu (jak ten czas szybko leci) nasz najlepszy zawodnik Grzegorz Lewiński sięgnął po tytuł Wicemistrza Świata juniorów w kategorii wagowej do 66 kg. Zawody odbyły się w Paryżu w dniach 22-25 października 2009 r. Trenerem reprezentacji juniorów w tym czasie był Mirosław Błachnio aktualny trener Kadry Narodowej seniorek i seniorów. Te mistrzostwa były udane dla reprezentacji Polski bo drugie miejsce zajął zawodnik Wybrzeża Gdańsk Tomasz Domański w wadze do 100 kg, a brązowy medal wywalczył Łukasz Kiełbasiński z UKJ “Ryś” Warszawa (trener Cezary Borzęcki). Grzegorz przegrał w walce finałowej z Japończykiem Yunpei Morishita. Na marginesie trzeba dodać, że walka była wyrównana, a zawodnik Japonii rok później zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii seniorów.