XI Memoriał Jigoro Kano 26.10.2019 r.

W sobotę 26 października br. w Poznaniu odbył się 11 Memoriał Jigoro Kano. Zawody rozegrano na 8 matach. Trwały od 9.00 do 19.00, a więc 10 godzin. Poza zawodnikami z Polski udział wzięli judocy z Francji, Szwecji, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci zdobywając 3 medale. Złote w grupie dzieci: Aleks Kowalczyk (waga do 60 kg) i Murad Eristavi (waga do 50 kg). Chłopcy wszystkie swoje walki wygrali przez ippon, prezentując duże umiejętności techniczne stosując różne rzuty. W grupie U 18 Michał Wysocki zdobył brązowy medal. Poza walką o wejście do finału, którą przegrał ( z późniejszym zwycięzcą wagi) pozostałe rozstrzygał przez ippon. Gratulację dla chłopaków.

Gościnnie z naszą ekipą startowała Róża Wysocka z UKS PCS w wadze do 57 kg. Róża zdobyła złoto wygrywając w finale z zawodniczką z Judo Legia przez waza-ari. Cieszy fakt, że na ostatnich zawodach przegrała z nią walkę.