XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Lubuskie 2017

W piątek i sobotę 5-6 maja nasza reprezentacja uczestniczyła w finałach XXIII OOM w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim. Rewelacyjnie powalczył Albert Sowa w najcięższej kategorii wagowej +90 kg wygrywając wszystkie walki przez ippon. Nasz Mistrz w pierwszej walce spotkał się z Adamem Kućmierzem z AZS Opole (1 miejsce w rankingu) wygrywając na ulubiona technikę soto-makikomi. Druga walka z Fabianem Kowalskim z AZS Katowice była bardziej zacięta. Po swojej akcji Sowa został skontrowany na waza-ari, ale lepsze przygotowanie kondycyjne pozwoliło przełamał opór przeciwnika ze Ślaska i wygrać przed czasem. Finałowa walka z rewelacyjnie walczącym w tym dniu Wiktorem Mazurczakiem z UMKS Kielce też była wyrównana, ale do czasu kiedy Albert znowu osiągnął przewagę swoim bardzo dobrym przygotowaniem wydolnościowym. Rzut soto-makikomi i trzymanie zakończyło zwycięską walkę. Albert Sowa stawał już na podium w 2014 roku w Mistrzostwach Polski młodzików gdzie zdobył brązowy medal.

Pierwszego dnia OOM czyli Mistrzostw Polski juniorów młodszych był udany dla Maćka Rombla, który zdobył srebrny medal. Przypomnijmy, że Maciek do tej pory był 3 razy Mistrzem Polski – 2 razy młodzików i raz w zeszłym roku OOM w Elblągu, ale w wadze niższej do 46 kg. Za to osiągniecie na tej Olimpiadzie został wyróżniony jako chorąży w poczcie sztandarowym. W finale nasz Mistrz przegrał szybko przez rzut i trzymanie z bardzo dobrze dysponowanym reprezentantem Polski (numer 1 w rankingu) Hubertem Pieczyńskim z UKS Górnik Konin. Maciek będzie startował jeszcze raz w przyszłym roku w OOM.

Poza medalistami w składzie reprezentacji klubu byli Oskar Płochocki, który uplasował się na 7 miejscu (rocznik 2001, a więc będzie startował w przyszłym roku). Piotr Zaborowski – 9 miejsce i Michał Wysocki, najmłodszy w ekipie 2002 rocznik. Samo zakwalifikowanie się do finałów było już sukcesem Michała.

W klasyfikacji  medalowej nasz Klub zdobył 1 miejsce na 25 klubów, które zdobyły medale.