64 Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów.

Po raz 64 rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo. Zawody odbyły się w Trzciance koło Piły. Pomimo pandemii turniej rozegrano bardzo sprawnie i bez problemów. Mistrzostwa wizytowali przedstawiciele Ministerstwa Sportu. Nasza 3 osobowa drużyna zdobyła dwa brązowe medale i 5  miejsce. W kategorii wagowej do 90 kg pierwszy medal seniorski wywalczył w bardzo ładnym stylu Michał Jackiewicz. Wszystkie walki eliminacyjne wygrał przez ippon. Na szczególne uznanie zasługuje  pięknie wykonany rzut uchi-mata (firmowy rzut UKJ ASzWoj) na Sebastianie Ołdaku zawodniku UKJ Arkus. W walce o medal Michał nie dał żadnych szans Norbertowi Majcherowi z klubu Millenium Rzeszów wygrywając kolejny raz przez rzut.

Kolejny brązowy medal w swojej karierze w kategorii wagowej do 100 kg zdobył nasz najstarszy zawodnik  (30 lat) Igor Dzierżanowski. Igor w eliminacjach też wygrywał przed regulaminowym czasem swoje walki. W walce półfinałowej uległ na punkty Kacprowi Szczurowskiemu z AZS Gliwice późniejszemu wicemistrzowi. Kacper to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzieży. W walce o brąz Igor wygrał po krótkim zmaganiu przez rzut o uchi gari z Nikodemem Kubiakiem z AZS Poznań.

Tym razem nie udało się zdobyć medalu naszej Justynie w wadze do 78 kg. Justyna nie może jeszcze dojść do pełnej formy po kontuzjach kolana i stopy. Długa absencja treningowa, a szczególnie w walkach treningowych mocno odbiła się na jej dobrej jak zawsze dyspozycji w walce. 5 miejsce nie jest jakąś porażką, ale dla ambitnej zawodniczki i trenerki naszego klubu to sytuacja nie do zaakceptowania. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski Młodzieży Justyna złapie już dobrą formę i poprawi wynik z Trzcianki.